Αγαπητές μαθήτριες και αγαπητοί μαθητές, χαίρετε!

Πώς τα φέρνουν οι καιροί:  Να συναντιόμαστε διαδικτυακά.  !!  Ό,τι, δηλαδή, συζητούσαμε πριν από λίγο καιρό στα μαθήματά μας της Ν.  Γλώσσας, όταν ασχολούμασταν με την Ενότητα "Σχολείο".  Να, λοιπόν, που συμβαίνει αυτό που με ζέση ζητούσατε και γράφατε στην παραγωγή λόγου.  (Φαίνεται πως οι ουρανοί ήταν ανοιχτοί για εσάς).

Να, λοιπόν, που επικοινωνούμε διαδικτυακά τώρα.  Δεν ξέρω, αν σας έλειψαν τα μαθήματά μας (πιθανότατα  όχι).  Ξέρω, όμως, πως σας έλειψαν συμμαθητές και συμμαθήτριές σας και ό, τι εσείς εννοούσατε ως κοινωνικοποίηση και κοινωνικότητα στην κανονικότητά τους ως σήμερα.

Επικοινωνούμε, λοιπόν, και πάλι από ένα "ΒΗΜΑ" που δεν είχαμε συνηθίσει.  Να΄μαι και εγώ σε έναν διαφορετικό ρόλο δασκάλας, όπου - χωρίς να είμαι η αυθεντία - θα προσπαθήσω να σας καθοδηγήσω να θυμηθείτε όσα συζητούσαμε και όσα διδασκόσασταν μέσω ενός νέου διαύλου, του οποίου δηλώνετε  τόσο  "γνώστες" όσο και "fun".

Για τη Β΄ τάξη

Κυριακή Λύσσα