26 Σεπτεμβρίου 2014?

Ξεκινάμε τη νέα σχολική χρονιά με μια (ακόμη) επίσκεψη στο Μουσείο Κινηματογράφου. Συμμετέχουμε στις εκδηλώσεις των Μουσείων για τις Ημέρες Πολιτιστικής Κληρονομιάς που για φέτος είναι αφιερωμένες στο Χρόνο.

Τμήμα Γ3 , καθηγητής Πάνος Κουρτίδης. Δράση ; Τα πρόσωπα του χρόνου.

Μάθημα :Ιστορία.Μέσα από ένα διαδραστικό εργαστήρι γινόμαστε ηθοποιοί , σκηνοθέτες και κινηματογραφούμε μια ιστορία που γράψαμε εμείς , αφαιρούμε , προσθέτουμε , επιταχύνουμε , επιβραδύνουμε .Δημιουργούμε τη δική μας ιστορία , τη δική μας ταινία. Με τον ίδιο τρόπο αυτή τη χρονιά ?σαν ένα κινηματογραφικό ταξίδι-θα εξερευνήσουμε τη Νεότερη και Σύγχρονη Ιστορία Γ΄Γυμνασίου!!

Καλή σχολική χρονιά!!

Πάνος Κουρτίδης

κατάλογος

χρονος2                                                                                                                        Π.Κ.