Αγαπητοί φίλοι,

Σας καλωσορίζω στην Ιστοσελίδα του 5ου Γυμνασίου Νεάπολης.

Το σχολείο μας, με την συμβολή αξιόλογων συναδέλφων, δημιούργησε το δικό του διαδικτυακό τόπο, όπου μέσα από την αξιοποίηση της σύγχρονης τεχνολογίας της πληροφορικής στοχεύει, με πνεύμα υπευθυνότητας, στην ενημέρωση σας για θέματα που ενδιαφέρουν και προβληματίζουν τους μαθητές μας και επιδιώκει την επικοινωνία για ένα σύγχρονο, αποδοτικό και δημιουργικό σχολείο.

Με κύριο γνώμονα το πιο πάνω όραμα, έχουμε διαμορφώσει ένα φιλόδοξο σχέδιο για την ιστοσελίδα μας που περιλαμβάνει διάφορες δράσεις του μαθητικού και εκπαιδευτικού μας δυναμικού στον τομέα του πολιτισμού, της κοινωνίας, της γνώσης και γενικότερα όλων των θεμάτων που απασχολούν τη σχολική μας κοινότητα. Προσδοκούμε οι μαθητές μας να ανταποκριθούν στην απόπειρα αυτή και να την αξιοποιήσουν για την έκφραση της δημιουργικότητας τους με τη βεβαιότητα ότι όλοι μας θα ωφεληθούμε από αυτό.

Ευελπιστώ ότι μέσα από την αμφίδρομη επικοινωνία που μπορεί να προσφέρει η Ιστοσελίδα μας, θα γίνουμε δέκτες και των δικών σας απόψεων οι οποίες θα συμβάλουν στο συνεχή εμπλουτισμό και στη βελτίωση της καθώς και στην τροφοδότηση της όρεξης μας για δουλειά.

Κολτσακίδης Ηρακλής