Αγαπημένοι μου, αγαπημένες  μου!

Ελπίζω να είστε εσείς και η οικογένειά σας καλά και να ακολουθείτε πιστά τις οδηγίες των ειδικών, για να ξεπεράσουμε, όσο το δυνατό πιο ανώδυνα, τη δύσκολη αυτή περίοδο!

Για την αντιμετώπιση αυτής της πρωτόγνωρης κατάστασης θα κληθούμε να επιδείξουμε  υπευθυνότητα και  συνεργασία. Είναι γεγονός ότι σε μια δύσκολη περίοδο δοκιμαζόμαστε όλοι μας, για να αποδείξουμε τελικά τι μπορούμε να καταφέρουμε.

Σε αυτό το πλαίσιο, η σχολική μας πραγματικότητα πρέπει να προσαρμοστεί στα νέα δεδομένα, αλλά δεν πρέπει να χαθεί. Η επαφή που έχουμε χτίσει πρέπει να διατηρηθεί σε νέα μορφή πια!

Για το λόγο αυτό ας καθιερώσουμε ένα νέο τρόπο επικοινωνίας και ας κρατήσουμε την «τάξη» μας ανοιχτή!

Εξαιτίας των προβλημάτων σύνδεσης στο σχολικό δίκτυο, που καθιστά προβληματική την πρόσβαση στις ψηφιακές τάξεις μας, αναζητώ εναλλακτικούς - εύκολα διαχειρίσιμους- τρόπους αποστολής υλικού εργασίας (ή υλικού επικοινωνίας, για να μη τρομάζετε!!!).

Μείνετε λοιπόν συντονισμένοι…….και επανέρχομαι με δραστηριότητες, ανά μάθημα, σε μια προσπάθεια να διατηρήσουμε την επικοινωνία μας!

Για αρχή, περιμένω ένα μικρό χαιρετισμό σας στο mail μου Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

(για να αρχίσει και η συγκέντρωση των προσωπικών σας mail!!!!!!!!)

Τη σκέψη και την αγάπη μου σε όλους και όλες σας!

Πάνος Κουρτίδης