Σας ενημερώνουμε ότι το προσεχές διάστημα προγραμματίζεται από το Υπουργείο Παιδείας η λειτουργία της Ενισχυτικής Διδασκαλίας στο Γυμνάσιο. Στην περιοχή της Νεάπολης θα λειτουργήσει Κέντρο Ενισχυτικής Διδασκαλίας σε κάποιο από τα Γυμνάσια 1ο, 2ο, 3ο, 4ο, 5ο Νεάπολης, ο καθορισμός του οποίου θα γίνει από τη Διεύθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Δυτικής Θεσσαλονίκης.

Το πρόγραμμα της Ενισχυτικής θα διεξάγεται τις καθημερινές, μετά το πέρας της κανονικής λειτουργίας του Σχολείου (περίπου 14.30 ? 17.00). Τα μαθήματα που μπορούν να παρακολουθήσουν οι μαθητές είναι Αρχαία Ελληνικά, Νέα Ελληνικά, Μαθηματικά, Φυσική, Χημεία και Αγγλικά.

Παρακαλούνται όσοι από τους γονείς επιθυμούν να παρακολουθήσουν τα παιδιά τους την Ενισχυτική Διδασκαλία, να προσκομίσουν συμπληρωμένη την σχετική Υπεύθυνη Δήλωση, προκειμένου να οριστούν τα τμήματα.

Από τη Διεύθυνση του Σχολείου