Αποτελέσματα  ΚΠΓ

Ιουνίου 2016

Ergebnisse  KPG Juni 2016

Ich  gratuliere  meinen Sch?lern!!!

Θερμά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές και μαθήτριές μας!

Στο πλαίσιο της διδασκαλίας του μαθήματος των Γερμανικών στη Γ΄ Γυμνασίου λειτούργησε και πέρυσι από τον Οκτώβριο 2015 έως τον Μάιο του 2016, πέραν του  σχολικού ωραρίου, τμήμα προετοιμασίας των μαθητών και μαθητριών με σκοπό την απόκτηση του Κρατικού Πιστοποιητικού Γλωσσομάθειας Α1-Α2.

Οι μαθητές και οι μαθήτριες που παρακολούθησαν το τμήμα συμμετείχαν  στις εξετάσεις  με επιτυχία.

Πραγματικά αξίζουν συγχαρητήρια στα παιδιά, τα οποία παρακολουθώντας ανελλιπώς τα μαθήματα κατάφεραν με πολλή προσωπική προσπάθεια και θέληση να αποκτήσουν το Πιστοποιητικό Γλωσσομάθειας στη γερμανική γλώσσα.

Τελικά, αποδείχτηκε για μια ακόμα φορά πως δεν είναι ακατόρθωτο μέσα από το μάθημα της ξένης γλώσσας στο δημόσιο σχολείο, οι μαθητές και οι μαθήτριες να οδηγηθούν στο τέλος της  Γ΄ Γυμνασίου στην απόκτηση του πτυχίου επιπέδου Α2,χωρίς να απαιτηθεί να υποβληθούν οι οικογένειές τους σε περιττά έξοδα.

Ελπίζω και κατά τη σχολική χρονιά που διανύουμε να αναπτυχθεί μια αποδοτική συνεργασία με τα παιδιά και να έχουμε και φέτος τα καλύτερα δυνατά αποτελέσματα.

Συγχαρητήρια σε όλους!

Η υπεύθυνη καθηγήτρια