Την Παρασκευή 12/1/2024 πραγματοποιήθηκε σε συνεργασία με το κέντρο Ημέρας Connect family στην αίθουσα πολλαπλών χρήσεων του σχολείου μας, ενημερωτική συνάντηση και βιωματικό εργαστήριο για τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών και μαθητριών μας. Το θέμα του εργαστηρίου ήταν οι υγιείς σχέσεις μεταξύ γονέων και παιδιών, με ειδική αναφορά στους κώδικες επικοινωνίας και την ενεργητική ακρόαση, θεματικές οι οποίες προσεγγίστηκαν με βιωματικό τρόπο, μέσα από διασκεδαστικές δραστηριότητες.

Η συνεργασία μας με το Connect family  θα συνεχιστεί σε επόμενη φάση με τους μαθητές και τις μαθήτριες της Β΄ τάξης, στο πλαίσιο των Εργαστηρίων δεξιοτήτων με θέμα τη σεξουαλική διαπαιδαγώγηση.

Ευχαριστούμε το Connect Family για τη συνεργασία και όλες και όλους εσάς που μας τιμήσατε με την παρουσία σας.