teeinaap 3

Επισκεφτήκαμε το ΤΕΕ ΙΝΑΑΠ (Ινστιτούτο Αναπτυξιακής Αποκατάστασης )στα Πεύκα και παρακολουθήσαμε το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου. Το Ινστιτούτο Αναπτυξιακής Αποκατάστασης (ΙΝ.Α.Α.Π.) Πεύκων ανήκει στις δομές της Ειδι­κής Αγωγής και παρέχει δευτεροβάθμια επαγγελματική εκπαίδευση σε μαθητές για να τους καταστήσει ικανούς για αυτόνομη συμμετοχή στην οικο­γενειακή, επαγγελματική, κοινωνική και πολιτι­σμική ζωή. Στοχεύει στην εδραίωση των δεξιοτήτων και στον  επαγγελματικό προσανατολισμό τους.

Οι μαθητές του Γ3 εντάχθηκαν στα τμήματα και παρακολούθησαν το ωρολόγιο πρόγραμμα του σχολείου (Γυμναστική , εργαστήριο Γεωπονικής, εργαστήριο Μαγειρικής) και κυρίως γνωρίστηκαν και συνεργάστηκαν με τους μαθητές του ,οι οποίοι με μεγάλη χαρά δέχθηκαν την πρόσκληση να ανταποδώσουν με μια δική τους επίσκεψη στο Σχολείο μας.

Ευχαριστώ θερμά τη Γεωργία Ζιώγα (Ψυχολόγος) , τη Σοφία Αναστασιάδου (Κοινωνική Λειτουργός) , όλο το διδακτικό προσωπικό του Σχολείου ,το Διευθυντή και κυρίως τους μαθητές του Σχολείου για την εξαιρετική φιλοξενία και την ζεστασιά με την οποία μας δέχθηκαν!!!

Πάνος Κουρτίδης+Γ3

teeinaap